LEVNÉ TOPENÍ KLIMATIZACÍ

Klimatizační jednotka je svým principem fungování vlastně tepelné čerpadlo se systémem vzduch – vzduch. Proč se jedná o levné topení? Protože dokáže vyprodukovat několikanásobně více tepla, než kolik je potřeba dodat elektrické energie pro její provoz.

Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, čímž dochází k tomu, že vnitřní jednotka topí. Tento způsob topení patří mezi nejefektivnější, nejekonomičtější, ale především nejekologičtější způsoby topení vůbec. Při topení klimatizace platíte pouze elektrickou energii, která pohybuje tepelným čerpadlem (kompresorem) a ventilátorem klimatizace. Teplo pak vlastně vzniká pomocí tohoto principu pouze za cenu oné přijaté energie, což je cenově velmi výhodné. Navíc vám prostory ve srovnání s jinými způsoby topení vytopí velmi rychle – již doslova během pár minut dosáhnete požadované teploty.

 Jedná se tedy o levné topení, které navíc v létě využijete i k vychlazení prostor. Přináší ale i řadu dalších výhod jako je nejvyšší energetická účinnost (A+++), ionizátor vzduchu nebo možnost čištění vzduchu pomocí elektrostatického plazmového filtru, který je schopný zachytit i ty nejmenší částice virů a bakterií, například i koronaviru. To vše umí klimatizace Toshiba Daiseikai.

TOSHIBA DAISEIKAI VS. PŘÍMOTOP A INFRAPANEL

TOSHIBA DAISEIKAI VS. PŘÍMOTOP A INFRAPANEL

Jak výhodné je topit klimatizací, přímotopem nebo infrapanelem? Naše srovnání vám ukáže rozdíly v nákladech na jednotlivé typy vytápění.

Srovnání topení klimatizací, přímotopem a infrapanely
Srovnání topení klimatizací, přímotopem a infrapanely

Srovnáváme klimatizaci, přímotop a infrapanely o zhruba stejném výkonu topení 3 kW, které dokáží vytopit prostor o rozloze asi 80 m³. Infrapanely mají menší výkonnost, proto na vytopení stejného prostoru a dosažení výkonu cca 3 kW jsou zapotřebí hned 4 tyto panely.

Z  tabulky na první pohled vyplývá, že klimatizace představuje opravdu levné topení. Její provoz vás vyjde 5x levněji než provoz přímotopu nebo infrapaneluMěsíčně na nákladech ušetříte více něž 3 000 Kč!

Níže najdete vysvětlení, které konkrétní zařízení jsme srovnali a jak jsme se uvedených čísel dopočítali.

KLIMATIZACE TOSHIBA DAISEIKAI 9

Model o výkonu 2,5 kW (chlazení) má výkon pro topení až 3,2 kW a je vhodný do místnosti až 80 m³. V nabídce jsou ale i další dva výkonnější modely pro větší místnosti.

Nyní jsou všechny dostupné za AKČNÍ CENY »

Toshiba Daiseikai - vnitřní a vnější jednotka s ovladačem

Náklady na topení klimatizací Toshiba Daiseikai 9:

  • při nastavení na nejnižší příkon topení, tj. 0,15 kW a při aktuální průměrné ceně elektřiny 4,34 Kč/ kWh (2020), vás hodina topení vyjde na 0,65 Kč. Za průměrných 10 hodin provozu topení klimatizace denně budou náklady 6,5 Kč/ den. Za měsíční (prům. 30 dní) používání klimatizace na nejnižší výkon tedy zaplatíte 195 Kč.
  • Při běhu klimatizace na nejvyšší příkon topení, který je 1,55 kW, vás vyjde hodina topení na 6,73 Kč a denní náklady na 67,3 Kč. Měsíc topení klimatizací na nejvyšší příkon by vás pak vyšel na 2 018 Kč. Nicméně nejvyšší příkon nikdy nebudete používat dlouhou dobu. Využijete jej na rychlé vytopení místnosti a následně ho ztlumíte na standardní nebo nízký příkon.
  • Pokud bychom náklady počítali se jmenovitým příkonem (tedy tím, který se uvádí na štítku a jedná se o průměrnou provozní hodnotu), který je 0,60 kW, pak vás hodina topení vyjde na 2,60 Kč a topení za den na 26 Kč. Měsíční náklady na topení budou 781 korun.

PŘÍMOTOP

Přímotop AEG CNS 300 TREND U

Např. AEG CNS 300 TREND U

Jedná se o elektrický přímotopný konvektor, který se stejně jako klimatizace upevňuje na stěnu. Využitelný je pouze pro topení. Vystačit by měl na vytopení místnosti až do 115 m³.

Jeho tepelný výkon i příkon je 3 kW. Při průměrné ceně elektřiny 4,34 Kč/ kWh zaplatíte za hodinu provozu přímotopu 13 Kč. Při topení 10 hodin denně vás provoz tohoto přímotopu bude stát 130,2 Kč/ den a za měsíc každodenního používání zaplatíte 3 906 Kč!

TOPNÝ INFRAPANEL

Infrapanel - SunDirect IR topny panel PE 700 Plus

Např. SunDirect IR topný panel PE 700 Plus

Infrapanel, tedy infračervený topný panel, se montuje také na stěnu. Jeho výkony bývají nižší než u klimatizací a přímotopů, tenhle má např. 700 kW a vytopí místnost do rozměru cca 16 m³. Abyste tedy dosáhli stejného tepelného výkonu cca 3 kW (a vytopení místnosti o cca 80 m3), museli byste si pořídit hned 4 tyto panely. Při rozměru 120 X 60 cm jistě nebude snadné je v místnosti umístit, nehledě na pořizovací náklady.

Tepelný výkon i příkon 4 těchto panelů dá v součtu 2,8 kW – tedy cca 3 kW pro naše srovnání. Při průměrné ceně elektřiny 4,34 Kč/ kWh zaplatíte za hodinu provozu těchto infrapanelů 13 Kč. Při průměrném topení 10 hodin denně vás jejich provoz vyjde na 130,2 Kč/ den a za měsíc každodenního používání pak 3 906 Kč!

Z tohoto jednoduchého srovnání tedy vyplývá, že klimatizace je levné topení. Její provoz  vás vyjde 5x levněji než provoz přímotopu nebo infrapanelu. Měsíčně na nákladech ušetříte více něž 3 000 Kč!

SROVNÁNÍ V DLOUHODOBÉM HORIZONTU

SROVNÁNÍ V DLOUHODOBÉM HORIZONTU

Na klimatizaci Toshiba Daiseikai poskytujeme 7letou záruku. Její koupí tedy získáte jistotu, že vám klimatizace bude fungovat bez problémů minimálně 7 let. U běžných spotřebičů, jakými jsou i přímotop nebo infrapanel, bývá záruka většinou 2–3 roky. Poté již garanci bezproblémového chodu nemáte.

Srovnejme si tedy provoz klimatizace, přímotopu a infrapanelů v horizontu 7 let, včetně zahrnutí nákladů na pořízení. Infrapanel je zahrnut pro srovnatelné hodnoty 4x (díky nižším výkonům – viz vysvětlení výše) a výsledný příkon je zaokrouhlen na 3 kW pro lepší srovnání s přímotopem. Náklady jsou počítány s ktuální průměrnou cenou elektřiny 4,34 Kč/ kWh (2020). Pořizovací náklady přímotopu a infrapanelů představují aktuální průměrné ceny na trhu (2020).

Srovnání topení klimatizací, přímotopem a infrapanely dlouhodobě
Srovnání topení klimatizací, přímotopem a infrapanely dlouhodobě

Ze srovnání jasně vyplývá, že při 5x nižší spotřebě klimatizace oproti přímotopu i infrapanelům bude úspora za celou zimu (7 měsíců sezóny) činit více než 20 000 Kč! I při započtení pořizovacích nákladů vychází klimatizace jako nejvýhodnější – úspora během 7 let, tedy během celé doby záruky klimatizace, bude ve srovnání s přímotopem téměř 120 000 Kč a ve srovnání se čtyřmi infrapanely dokonce necelých 135 000 korun!

Ještě váháte nad pořízením klimatizace? Zvažte i další výhody úsporné klimatizace Toshiba Daiseikai » jako je vysoká energetická účinnost (A+++), levné chlazení v létě, důkladné čištění vzduchu plasmovým filtrem, osvěžení vzduchu ionizátorem, tichý režim pro nerušený spánek, eco provoz, samočistící funkce, časovač provozu a řada dalšího.

Nenašli jste všechny informace?

Spojte se s našimi odbornými poradci, kteří vám pomohou najít nejlepší řešení na míru a vysvětlit podstatu levného topení klimatizací.

Váš odborný poradce:

Simona Čermáková
 +420 774 453 355
 [email protected]